Wysyłka zamówień w małej firmie

Rozpoczynasz sprzedaż internetową, założyłeś sklep internetowy a może wchodzisz na Allegro lub inny marketplace – umowa z firmą kurierską i myślisz sobie „teraz mogę sprzedawać”. Jest jedno „ale” jak mam zobowiązać się do wysłania konkretnej ilości przesyłek. U każdego kuriera z którym się skontaktujesz będzie to pierwsze pytanie „ile paczek jest wysyłanych miesięcznie”??

Allegro – usługa „SMART” żeby oferty były oznaczone popularnym dopiskiem muszę uruchomić wskazanych kurierów w moich cennikach przesyłek. I to znowu pojawia się pytanie jeśli przedstawiciel każdej firmie kurierskiej pyta o wskazanie limitu miesięcznego myślisz sobie „jak mam się zobowiązać do wysyłki na samym początku prowadzenia działalności do np. 100 paczek miesięcznie?”. Przypominam, że każdy podjazd firmy kurierskiej w którym nie mamy min. 5 paczek jest dodatkowo płatny.

I tu z pomocą przychodzą nam brokerzy. Serwisy, które umożliwiają nam zamówienie kuriera lub możliwości wysyłki paczkomatowej bez zobowiązania ilościowego. Rejestrujemy się (bezpłatnie) – wypełniamy dane odbiorcy, ubezpieczenie, ew. kwotę pobrania i zamawiamy podjazd kuriera. Wszystko jest bajecznie proste, w razie ew. problemów zawsze można zadzwonić na infolinię, która naprowadzi przy pierwszym generowaniu listu przewozowego.

W większości sprzedawcami na Allegro są małe firmy, dla których zobowiązanie ilościowe może być problemem nie do przejścia. Serwis zaproponował usługę „Wysyłam z Allegro”, bez umowy z firmą kurierską również możemy nadać przesyłkę. Szybko i wygodnie z tego miejsca:

Dodatkowe opłaty jakie się pojawią to:

  • opłata podstawowa
  • opłata paliwowa
  • ubezpieczenie
  • opłata związana z podjazdem poniżej 5 paczek
  • opłata za przesyłkę pobraniową.

Wykorzystywanie serwisów, które umożliwiają nam wysyłanie zamówień bez limitu ilościowego będą dobrą opcją na początek, jak już sprzedaż osiągnie stabilne, większe ilości wtedy warto już nawiązać umowę z konkretnymi firmami kurierskimi. Zasada jest jedna im większa ilość wysyłanych paczek tym cena będzie niższa a pole do negocjacji cenowej większe!;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *