Magdalena Biłka Konsultant E-commerce

Magdalena Biłka
Jestem konsultantem e-commerce i wielkim pasjonatem handlu elektronicznego pracuję, również jako Interim Manager – pomagam wdrożyć sprzedaż internetową w firmach, wspieram w okresie wdrożenia pracowników i zarząd firmy.

Od 9 lat pracuję w e-commerce. Posiadam 10-letnie doświadczenie w sprzedaży zarówno w dużej firmie jak i małej (branże: outdoor, edukacja, zabawki, części samochodowe). Rozpoczynałam swoja przygodę jako pracownik sprzedaży internetowej następnie koordynator w korporacji oraz w małej i średniej firmie jako manager/administrator.

W związku z dynamicznym rozwojem sklepu zajmowałam się dość szerokim wachlarzem tematów, które dotyczą sprzedaży internetowej. Od kierowania wdrożeniami sklepów, integracjami między platformami e-commerce a systemami ERP, WMS czy OMS. Koordynowałam zarówno integracje jak i automatyzowałam procesy związane z obsługą OmniChannel. Prowadziłam sprzedaż na marketplace: Allegro, Empik, Erli, Morele, OLX, My World oraz za pomocą porównywarek cenowych – Ceneo. Zajmowałam się również rozliczaniem sprzedaży internetowej i zautomatyzowaniem procesów w systemie ERP. Znam tematy związane z przedsprzedażową i posprzedażową obsługą klienta sklepu internetowego – zwroty i reklamacje. Byłam również zaangażowana w procesy magazynowe związane z organizacją zwrotu towarów na magazynie. Moje doświadczenie obejmuje również działania marketingowe w małej firmie przede wszystkim prowadzeniem kampanii płatnych. Prowadziłam rekrutacje pracowników e-commerce, zarządzałam jak i szkoliłam nowych pracowników sprzedaży internetowej. Uzupełnieniem mojej wiedzy to realizowanie na zlecenie agencji marketingowej audytów UX sklepów internetowych. Posiadam doświadczenie jako wdrożeniowiec systemów informatycznych z obszaru handlu, dzięki temu codziennie jestem w kontakcie ze sprzedawcami internetowymi i znam ich bieżące problemy, które są rozwiązywane za pomocą narzędzi informatycznych jak i zautomatyzowaniu procesów.

Patrzę na sprzedaż internetową procesowo. Stoję po stronie pracownika sprzedaży internetowej, który ma wiele zadań do wykonania a systemy informatyczne są po to by sprostać wielu celom.

Moje motto: Liderom pozostawmy zarządzanie, a logistykom organizację sprzedaży! To właśnie w zorganizowaniu sprzedaży chętnie Tobie pomogę. Ty zaoszczędzisz czas, a w związku z tym pieniądze. Możesz mieć pewność, że Twój biznes będzie w dobrych rękach, bo w rękach praktyka.

Magdalena Biłka: Twój konsultant e-commerce, profesjonalne wsparcie dla sklepów