Szkolenia w e-commerce

WordPress

Chcesz się rozwijać w dziedzinie handlu internetowego, ale nie wiesz od czego zacząć.  Swoją przygodę proponuję zacząć od stworzenia własnego bloga, tematyka nie jest tak ważna jak to, że krok po kroku poznasz:

  • co to jest domena
  • co to jest SSL
  • co to jest hosting
  • co to jest WordPress

Praktycznie: polecam wybrać hosting i od razu na nim zainstalować WordPressa. Wierz mi kolejność ma znaczenie jeśli się dopiero uczysz;)

Następnie samodzielnie go skonfigurujesz, poznasz dzięki temu podstawowe elementy budowania stron internetowych oraz dobre praktyki UX.

Hosting czyli miejsce na serwerze możesz wykupić w opcji dla osób uczących się/studentów, wtedy oferta cenowa jest bardziej atrakcyjna, przestrzeń dyskowa do ćwiczeń i testów w najmniejszych pakietach jest wystarczająca do nauki.

WooCommerce darmowy sklep internetowy

Tylko dlaczego tytuł artykułu zaczyna się od słowa e-commerce – pomyślisz?? Jak już będziesz umiał samodzielnie postawić bloga to również będziesz mógł przejść na wyższy stopień zaawansowania instalując WooCommerce.

Dodatkowo polecam zainstalować narzędzia Google:

  • Google Analytics
  • Google Search Console
  • Google Tag Manager

Proponuję również stworzyć samodzielnie swój sklep internetowy, nie będzie piękny ale od czegoś trzeba zacząć, mnogość motywów, które masz do wyboru nauczą Cię poruszania się po WooCommerce. Wtyczki bezpłatne pozwolą również na postawienie funkcjonalnego sklepu.

Platformy e-learningowe

Kompleksowe kursy znajdziesz na wielu platformach w opcjach bezpłatnych i płatnych ja polecam serwisy:

Strefa Kursów

Udemy

Eduj.pl

Na powyższych platformach znajdują się zarówno kursy podstawowe jak i średnio-zaawansowane.

Często oferowane są na nich promocje, dzięki temu kurs może być dostępny już od 50 zł.

E-commerce w pigułce

Jeżeli lubisz pozycje książkowe to porządnym kompendium wiedzy będzie:

Biblia E-biznesu 3.0

Książka jest co jakiś czas aktualizowana, także zwróć uwagę na datę wydania przy jej zakupie.

Marketing Internetowy

Kolejnym krokiem jaki będziesz zapewne potrzebować to opanowanie zagadnienia marketingu internetowego, oczywiście również znajdziesz ogromną dawkę wiedzy w internecie, proponuję zacząć od kursu oferowanego przez Google – jest on całkowicie bezpłatny:

Google

Dlaczego proponuję płatne kursy, będziesz potrzebował na początku zaprezentowania samych podstaw, żeby poszukiwać wiedzy w internecie trzeba wiedzieć czego się szuka, kursy uporządkują wiedzę, przedstawią podstawy, jeśli zainteresuje Cię dana tematyka/specjalność już będziesz wiedział czego dokładnie szukać i zawsze możesz rozszerzyć wiedzę o inne źródła.

1.Na temat copywritingu, chyba niekwestionowanym liderem jest:

Artur Jabłoński

Jeśli nie interesuje Cię kurs, wydał też rewelacyjną książkę – bardzo polecam.

2. Na temat pozycjonowania wg. mnie najbardziej kompleksowa dawka wiedzy jest:

3. Z zagadnienia social media znajdziesz mnóstwo zarówno artykułów jak i kursów online, ze względu na to, że Facebooku bardzo często modyfikuje serwis odradzam pozycje książkowe.

4. Reklama płatna w wyszukiwarce Google; Karol Dziedzic

Grafika

Uzupełnieniem dla Twojej wiedzy na temat social media będzie umiejętność tworzenia podstawowych grafik  w programie Canva.

Google Analytics/Analityka internetowa

Na koniec zostaje analityka internetowa, jest to temat rzeka, bez dostępu do Google Analytics, który musisz skonfigurować i w nim poszukiwać informacji sam kurs niestety nic nie da. Jednak jeśli już wykonasz krok pierwszy czyli stworzysz własnego bloga zainstaluj Google Analytics, dopiero wtedy będziesz miał środowisko do testów i samodzielnej nauki.


Analityka; Martyna Zastrożna

Google Analytics; Maciej Lewiński

Powodzenia!;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *